Prefabrik Yapılar

Prefabrik ev günümüzde birçok insan, betonarme yapıların yüksek maliyetleri ve uzun devam eden imal aşaması sebebiyle prefabrik yapılar tercih edilmektedir. Bu yapılar, son aşama dayanıklı malzemelerden üretilmelerinin yanı sıra, betonarme yapılara nazaran daha çok sıcaklık ve ses yalıtımına haizdirEk olarak betonarme yapıların imal aşamasında ortaya çıkan uzun süreli bekleme süreleri, prefabrik yapılarla son aşama düşük olmaktadır. Modüler yapılar olarak malum prefabrik mamüllerbireyin isteklerine nazaran dizayn edilmektedir. Odaların nerede olacağı, hangi odanın mutfak, hangi odanın oturma odası olacağı satın alan tarafınca evvelinde belirlenmektedir. Ek olarak prefabrik evler yapıldıktan sonrasında modüler sisteme haiz olmaları sebebiyle odalarında değişikliklere gidilebilir. Her türlü isteğe yanıt verebilen ve basit kurulumun yanı sıra istenilen büyüklükte üretilebilen prefabrik yapılar, günümüz mimarisinde büyük bir ehemmiyet arz etmektedir. Prefabrik, Prefabrik ev, Prefabrik Ev Fiyatları için iletişim numaramız  0216 313 11 38

Ön üretimli hafif prefabrik yapılar önceden hazırlanmış beton zemin üzerine monte edilir. Sistemin çelik konstrüksiyon olması ile prefabrik yapıların en büyük avantajı, depreme dayanıklı ve hafif olmasıdır.

Prefabrik yapıların kısa sürede imal edilmesi ve hızlı montaj sağlaması, defalarca sökülüp tekrar monte edilebilir özellikte oması, bu yapılara olan tercih sebebini artırmaktadır.

Prefabrik binalar istenilen ölçüde ve dizaynda üretilmektedir. Yapılar tek katlı olabildiği gibi iki veya üç katlı da üretilebilmektedir. Ürün sevkiyatları kamyon, tır, gemi, yük konteyneri, tren veya kargo uçakları ile yapılabilmektedir. Fibercement levhalı panel sistem yapıların yüklemesi ve indirilmesi için vinç gerekmez. Fibercement bulonlu Tip bina ve Sac panel sistem binalarda vinç gerekmektedir. Yurtdışı üretimlerde malzemeler uluslararası taşıma ve paketleme kurallarına uygun olarak ambalajlanmaktadır.

Prefabrik binalar elektrik tesisatı, sıhhi tesisat, boya, cam dahil teslim edilebildiği gibi, elektrik tesisatı, sıhhi tesisat, boya, cam hariç şekilde teslimat da yapılabilir. Kullandığımız malzemelerin tamamı TSE belgeli ve çoğu ISO 9001 belgelidir. Kullandığımız hammaddeler TSE ve DIN normlarındadır.

Prefabrik Ofis 102 m², Prefabrik Ofis 114 m², Prefabrik Ofis 125 m², Prefabrik Ofis 125 m², Prefabrik Ofis 136 m², Prefabrik Ofis 136 m², Prefabrik Ofis 148 m², Prefabrik Ofis 159 m², Prefabrik Ofis 204 m², Prefabrik Ofis 25 m², Prefabrik Ofis 30 m² , Prefabrik Ofis 315 m², Prefabrik Ofis 230 m², Prefabrik Ofis 65 m², Prefabrik Ofis 79 m², Prefabrik Ofis 82 m², Prefabrik Ofis 89 m², Prefabrik Ofis 98

Prefabrik yapılar gelişen teknoloji ve yaşamın hızı ile birlikte inşaat sektöründe daha fazla yer edinmeye başlamıştır. Özellikle inşaat şantiyelerinde prefabrik yapıların önemi büyüktür. Prefabrik şantiye binaları, prefabrik ofisler, prefabrik yatakhaneler, prefabrik yemekhaneler olarak kullanılırlar.

Prefabrik yapılar sadece inşaat şantiyelerinin ihtiyacı olmakla kalmamaktadırlar. Akla gelebilecek her sektörde faaliyet gösteren işletmeler herhangi bir zaman diliminde bir prefabrik yapıya ihtiyaç duyabilirler. Ofislerini taşımak ya da büyütmek zorunda kalan bir işletme prefabrik ofise, işçi koğuşları ihtiyacı doğan bir fabrika prefabrik yatakhaneye, ya da sahada faaliyet gösteren bir kuruluş mobil bir prefabrik yemekhaneye ihtiyaç duyabilir.

Prefabrik yapılar hızlı kurulum imkânı ile öne çıkmaktadırlar. Ayrıca ihtiyaç sona erdiğinde kolayca taşınmaları ya da müsait bir yerde depolanmasıyla tercih sebebi olmaya devam etmektedirler.

Doğuş Konteyner. prefabrik yapılar konusunda öncülüğünü müşteri memnuniyeti ve müşterilerin ihtiyaçlarının doğru tespit edilip giderilmesi konularında sürdürmeye devam etmektedir. Prefabrik yapıların kullanım alanları ve amaçlarına göre nasıl projelendirilip hayata geçirileceği çok önem arz etmektedir. Bir prefabrik ofis binasında ofislerin nerelere konumlandırılması gerektiği, inşa edilecek alanın özelliğine göre tek katlı ya da çift katlı olarak tasarlanması, prefabrik yemekhanede kaç kişinin aynı anda yemek yemesi gerektiği, prefabrik yatakhane binalarının iş güvenliği standartlarına uygu olup olmadığı gibi bilgiler Doğuş Konteyner ’in deneyimli personelleri sayesinde kullanıcılara aktarılabilmektedir.

Prefabrik yapılar projelendirilirken tüm statik hesaplara uygun olarak tasarlanırlar. Prefabrik yapının inşa edileceği bölgenin kar yükü, rüzgâr yükü, ne kadar yağmur aldığı gibi iklimsel koşullar mutlaka göz önünde bulundurulur.

Prefabrik yapıların tüm malzemeleri TSE belgelidir. Kullanıcının isteğine göre kullanılacak aydınlatma armatürler veyahut sıhhi tesisat ürünleri değiştirilebilir. Prefabrik yapılarda her ürün kendine özeldir. Daha doğru bir deyişle her ürün kullanıcısına özeldir. Her prefabrik yapının metrekaresi, oda sayısı kat yüksekliği varsa wc duş sayıları kullanıcılarının ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilir.

Prefabrik fiyatları yapılacak yere, yapının kat sayısına ve tabi ki m² ye göre değişiklik göstermektedir. Doğuş Konteyner tüm müşterilerine en kaliteli ürünü doğru prefabrik fiyatları ile sunmayı garanti etmektedir.